Moto Kurye

Moto Kurye


  

Moto Kurye Hizmetleri

Rekor kurye hizmetleri ile İstanbul'un anadolu yakası, avrupa yakası başta olmak üzere Gebze, Dilovası, Şekerpınar, Diliskelesi, Körfez'den Tekirdağ, Çorlu, Bursa'ya uzanan yaygın ağı ile müşterilerine hizmet vermektedir. Hızlı gönderim seçenekleri ile ister ekonomik isterseniz express veya vip hizmet alabilirsiniz. Aciliyet durumuna göre fiyatlandırmalar değişmektedir. Bunun sebebi ekonomik seçeneğin aksine kurye uğramalı olarak gitmemektedir Bu durum da fiyatı etkilemektedir. Standart kurye hizmet süresi ortalama 120-240 dakika. sürmektedir. Bu durum mesafeye bağlı olarak değişmektedir.

Acil Moto Kurye

Acil moto kurye hizmeti standart kurye hizmetinin iki katı olarak ücretlendirilmekle beraber moto kurye bekletilme ve uğrama yapılmadan direkt olarak sizin adresinize, akabinde teslimat adresine yönlendirilmektedir. Bazı durumlarda express kurye hizmeti yakın varış noktasına denk gelen gönderiler birleştirilmektedir. Acil kurye hizmeti express kurye hizmeti olarak da adlandırılmaktadır. Express kurye hizmeti teslimat süresi ortalama 90 dakikadır. 90 dakika ortalama süredir. Bu süre mesafe durumuna göre kısalmaktadır. Yakın mesafe baz alınarak tahmini bir süre verilmektedir. Hava şartları, trafiğin yoğun olduğu bölgelere yapılan gönderimler, siyasi toplantıların olduğu bölgelerde bu süreler geçerli değildir. Yoğun trafik altında moto kuryeler dahil hız kaybı yaşamaktadır.

İstanbul Moto Kurye

İstanbul'da yıllar önce moto kurye denilince akla yemek sektörü gelirken günümüzde halkın büyük kesiminin moto kurye'lerin restaurant kuryeler ile aynı şey olmadığının farkında olduğu görülmektedir. Bu durum artan kurye ihtiyacının da göstergesidir. Kimi zamanlar hayati öneme sahip ilaç, organ, kan, ameliyat malzemeleri kimi zamanda ise büyük şirketler için önem arz eden ihale evrakları, gümrük belgeleri vb. acil ulaşması gereken gönderiler moto kuryeler aracılığı ile ulaştırılmaktadır. Bu bağlamda moto kurye sektörünün insan hayatına kattığı değeri anlayabiliriz.

Moto Kurye Nedir

Moto kurye, motorlu personelin firma veya bireysel müşterilere özel olarak bir noktadan başka bir noktaya iletilmesi gereken gönderinin hızlı birşekilde ulaştırmasını sağlayan kişidir. Moto kurye görevi itibariyle tehlikeli bir meslektir. Trafik kurallarına uymayan sürücülerin hepimizin farkındayız. Vucudunu bu işe siper eden şerefli kişiler hayat kurtaran ilaç, ameliyat malzemeleri, organ gibi hayati konularda hizmet vererek polislerimizin bile taktirini toplayarak trafik serbestisi uygulamaktadır.